V době od 20 – 24.února probíhal na naší škole projektový týden:,,Známé osobnosti našeho kraje“

Nás prvňáčky zajímal Zdeněk Burian z Kopřivnice, který ilustroval mnoho knih o pravěku. Tímto projektem jsme si přiblížili život našich předků – vrátili se do doby lovců mamutů. Zkoušeli jsme si výrobu šperků, zbraní, nástrojů, stavbu pravěké chýše a ohniště. Trénovali jsme pohyb a přesun pravěkého lovce, pomocí mimiky a gest jsme se zkoušeli domluvit v různých situacích např. příprava na lov mamuta, napadení nebezpečnou šelmou. V dalších dnech projektu jsme si četli a povídali o pravěku, dotvářeli jsme pravěkou krajinu s veleještěry a  pokračovali např. jeskynními malbami.

Ostatní třídy se věnovaly významným sportovcům jako byl Emil Zátopek, Jiří Raška, vítěz rallye Dakar Karel Loprais, současná vítězka Wimbledonu Petra Kvitová. Spoustu dětí zajímali také významní rodáci tohoto kraje jako byl Albín Polášek, bratři Strnadlové, K. Vašut a další umělci současnosti i minulosti.

Páté třídy cestovaly po Africe se známými cestovateli M. Zikmundem a J. Hanzelkou. Seznámili se s jednotlivými částmi světadílů, s životem domorodých kmenů a poznávali rostliny a zvířata v daných oblastech.

Krásné a zajímavé práce z projektu můžete vidět na chodbách naší školy.