Senzační úspěch kozlovických korfbalových družstev na MČR v beach korfbalu

Tři kozlovická žákovská družstva o víkendu představila na Mistrovství České republiky 2022 v beach korfbalu v žákovských kategoriích. Pořadatelé tohoto vrcholného turnaje museli ráno před začátkem soutěže vynést verdikt, který zápasy z písku přesunul, z důvodu nepřízně počasí ve středních Čechách, do připravené sportovní haly Klimeška Kutná Hora, která na jaře hostila třeba i Mistrovství světa 2022 ve věkové kategorii do 19 let.

Nejstarší družstvo v kategorii starších žáků sice prohrálo své dva úvodní deuly proti budoucím finalistům této elitní kategorie, ale ve zbytku turnaje již přemožitele nenašla a zaslouženě obsadilo družstvo starších žáků výborné páté místo.

Excelentní představení moderního korfbalu pak dokázalo družstvo mladších žáků vedené trenérkou Adélou Krpcovou, které dokázalo vyhrát s přehledem svou základní pětičlennou skupinu s úchvatným skóre 24:1. Přemožitele nenašli kozlovičtí korfbalisté ani v následném semifinále a finálový zápas proti favorizovanému družstvu KK Brno dokázali zvládnout výtečně a po boji zvítězili rozdílem jediného koše a mohli si připsat největší úspěch své dosavadní kariéry v podobě mistrovského titulu pro rok 2022 v kategorii mladších žáků U13.

Podobně úspěšně si vedli i nejmladší korfbaloví reprezentanti SAM Kozlovice, kteří se představili v kategorii minižáků – tedy ve věku do 11 let. V základní skupině zdolali postupně Kolín, Náchod i Kutnou Horu a z prvního místa postoupili do semifinále, kde rozdílem deseti košů porazili jihočeský Tábor. Ve finále se ujali rychle vedení 1:0, ale soupeř z Náchoda se poučil ze zápasu ve skupině a porážku kozlovickým korfbalistům oplatil a na nejmladší kozlovické družstvo „zbylo“ druhé místo, které je rovněž obrovským úspěchem.

Celkové umístění kozlovických družstev v podobě 5.místa, 2.místa a 1.místa znamenalo, že SAM Kozlovice se stal nejúspěšnějším klubem Mistrovství ČR v beach korfbalu v žákovských kategoriích 2022.

Sestava kozlovických družstev: Klára Dylová, Tereza Ermisová, Barbora Anna Filipová, Kateřina Holubová, Kristýna Pavlátová, Karolína Rozehnalová, Nikola Rozehnalová, Nela Skotáková, Julie Ulčáková, Barbora Závodná, Matěj Dudek, Adam Filip, Tomáš Gola, Pavel Hanko, Jiří Holub, Lukáš Holub, Jakub Pavlát, Vojtěch Pavlát, Marek Škrobal a Josef Žabenský, a to pod vedením trenérů Adély Krpcové a Lukáše Filipa.