V předvánočním období se již tradičně konají okrsková kola turnaje jednoho z nejoblíbenějších sportů našich žáků – florbalu.

Dne 10.12 odjeli na okrskové kolo žáci 6. a 7. třídy. Ve Frýdlantě nad Ostravicí se letos sešlo pět týmů. Díky menší účasti se bojovalo o postupové místo už v základní skupině, kde hrál každý s každým. V prvním zápase jsme se střetli s domácím týmem – po předchozích zkušenostech bylo pravděpodobné, že se v tomhle zápase rozhodne o postupu. Bohužel pro nás vyhráli vyrovnaný zápas žáci domácí školy ZŠ TGM. V dalších zápasech jsme soupeře z Čeladné, Ostravice a Kunčic porazili rozdílem třídy. Družstvo ZŠ TGM také vyhrálo další zápasy a pro nás to znamenalo umístnění na druhém nepostupovém místě. Hráčům gratulujeme a těšíme se na odvetu přístí rok.

Hráči: Radovan Tabach, Adam Korček, Tomáš Blažek, Matouš Pustka, Jakub Nezhoda, Matěj Navrátil, Patrik Šuba, Jan Fulnek a Jakub Žáček.

Fotky z turnaje jsou uloženy ve fotogalerii.

Turnaj žáků 8. a 9. tříd se konal na stejné škole o týden později. Tentokrát přijelo šest týmů, které byly rozděleny do dvou základních skupin. V úvodním zápase jsme se střetli z domácím týmem. Po napínavém průběhu byl výsledek 5:4 ve prospěch domácích. V druhém zápase jsme porazili tým Gymnázia Petra Bezruče a postoupili do vyřazovacích bojů. V semifinálovém zápase na nás čekal vítěz druhé skupiny, tým ZŠ Ostravice. Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale brzy se začala projevovat naše herní převaha a zápas skončil výsledkem 3:1 pro nás. Ve finálovém zápase nás čekal opět tým ZŠ TGM. Zápas byl od začátku napjatý, kluci měli velkou chuť vyhrát, ale ani napodruhé jsme nedokázali domácí porazit. V okrskovém kole se starší žáci umístili na druhém místě.

Hráči: Ondřej Blažek, František Škuta, Vojtěch Dudek, Jan Šohaj, Miroslav Hrabovský, Adam Kvinta, Jonáš Stonavský, Pavel Žáček a Richard Blahut.

Fotky z turnaje starších žáků jsou zde.